• Čištění chladicí soustavy.

Provádíme kompletní čištění chladicí systém všech typů vozidel, vysokozdvižných vozíků, osobních automobilů, nákladních automobilů, mini bagrů, traktorů. Systém se musí čistit každých 3 až 5 let, což záleží na typu stroje a provozním prostředí.

Čištění chladicí soustavy provádíme na místě u zákazníka.

Profesionální čištění chladicí soustavy našimi specialisty zahrnuje:

 • Kontrola stavu systému, těsnění a prasklin.
 • Kontrola stavu chladiče, včetně radiátoru kabiny.
 • Kontrola stavu a provozuschopnosti čerpadla.
 • Kontrola funkčnosti termostatu.
 • Kontrola stavu gumových hadic a ocelových trubek.
 • Vnější čištění chladiče od zachycených nečistot.
 • Vnitřní čištění chladiče, včetně odstraňování nečistot, vodního kamene.
 • Kompletní čištění vnitřních obvodů motoru, v nichž se pohybují chladicí kapalina.
 • Čištění kabinového radiátoru topení.

čištění chladicí soustavy

Důležité informace!

Srdcem každého stroje je motor, který produkuje obrovské množství energie, důsledkem čehož se motor hodně zahřívá sám o sobe a zahřívá vše, co ho obklopuje. Toto zahřátí řídí chladicí soustava čímž zabraňuje přehřátí motoru.
Přehřátí motoru může mít velmi nežádoucí následky. Nejmenším je roztavení pístů. Může to způsobit úplné zhroucení pístového systému nebo dokonce i zaseknutí motoru. Oprava takového motoru bude srovnatelná s cenou nového. Někdy také dochází ke případům, když vadný chladicí systém nezabrání přehřátí motorů, čímž způsobí požár v motorovém prostoru nebo dokonce i požár celého vozů.


čištění chladicí soustavy motoru


Jak postupovat, když se přehřeje motor?

 1. Zkontrolujte pod vozidlem, jestli neteče chladicí kapalina.
 2. Otevřete kapotu nebo oddíl, kde motor umístěn. Pečlivě zkontrolujte, zda nic neteče (Pozor, motor a jeho součásti jsou velmi horké. Při dotyku můžete dostat vážné popáleniny).
 3. Pokud jste nenalezli žádné známky netěsnění, zkontrolujte expanzní nádobu. Měla by na průsvit ukazovat hladinu kapaliny.
 4. Pokud chladicí kapalina neteče a její hladina v nádobě odpovídá normě, svědčí to o problémech uvnitř chladicí soustavy. Chladič motoru může být ucpaný nebo je vadný termostat. Počkejte, až motor zcela vychladne. Poté můžete pokračovat v jízdě ale sledovat stav teplotního snímače motoru, pravidelně zastavovat aby nechat motor vychladnout. Nebo si zavolejte odtah, poté se obraťte na servis, pro opravu chladiče.


Další možností:

Nenalezli jste žádné netěsnosti, motorový prostor je čistý, nebyly pozorovány žádné stopy chladicí kapaliny, avšak v expanzní nádobě není vidět kapalinu.
Potřebujete:

 1. Počkejte dokud motor nevychladne, jinak hrozí silné popáleniny.
 2. Opatrně otevřete víko expanzní nádoby tím, že nejprve položíte na víko několik hadrů, zabrání to proti vystříknutí kapaliny a páry.
 3. Poté, co se ujistíte, že v expanzní nádobě není žádná kapalina, doplňte kapalinu do horní hladiny, uvedené na nádobě, pokud není k dispozici nemrznoucí kapalina (antifreeze nebo frydex), popřípadně stačí jen čistá voda (v žádném případě nelijte minerální ani ochucenou vodu).
 4. Můžete pokračovat v jízdě, ale neustále sledujte snímač teploty motoru, pokud snímač dlouhodobě ukazuje normální teplotu, je nutné obrátit se na servis, požádat o výměnu kapaliny v systému. Pokud teplota znovu nachází v červené zóně, tj. 100 ° C, musíte znovu zastavit, vypnout motor, počkat, než vychladne. Okamžitě kontaktujte servis.

Všechny ostatní případy, které nejsou uvedeny výše, jsou méně bezpečné i když vzniknou, je lepší zavolat odtahový vůz nebo servisní službu.


Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
Antispam

Čištění chladicí soustavy.

 • Kód výrobku: cisteni-chladice
 • Dostupnost: 1
 • 1 000 Kč


Podobné výrobky

Oprava minibagrů a minirypadel.

Oprava minibagrů a minirypadel.

Oprava minibagrů, minirypadel se provádí na místě u zákazníka. Ve případě potřeby naši odbornici odm..

480 Kč

Protektorované pneumatiky.

Protektorované pneumatiky.

Protektorované pneumatiky má řadu pozitivních bodů, pokud je provádí profesionálové.Protektorov..

500 Kč

Tagy: čištění, chladice, motor, praha, vysokozdvižných vozíků, automobily, minibagry